Під час пленарного засідання двадцять п'ятої позачергової сесії Полтавської обласної ради восьмого скликання депутати підтримали Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Верховної Ради України щодо необхідності законодавчого обмеження діяльності в Україні релігійних організацій з центром в державі-агресорі (прийняття урядового законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій»).
Проєкт Звернення був ініційований депутатами обласної ради Олександром Біленьким, Олегом Бєлоножком, Іваном Близнюком, Олегом Діденком, Ігорем Процаєм, Сергієм Савченком, Олегом Сазоновим та Людмилою Мірошніченко.
“Релігійний плюралізм і реальна свобода совісті є ключовими елементами українського релігійного ландшафту. Українська держава не лише повернула церквам і релігійним організаціям тисячі культових будівель, зокрема й пам’яток історії та архітектури, конфіскованих радянською владою, але й надала їм у безоплатне користування сотні гектарів землі для будівництва нових сакральних споруд. Натомість, смертельною загрозою для релігійної свободи в Україні є війна, яку розв’язала проти Української держави російська федерація”, – йдеться у Зверненні.
На думку депутатів, Українська держава не може погодитися на продовження діяльності в Україні релігійної структури, яка б підпорядковувалася центрові, що є, по суті, частиною путінського режиму і спрямовується на фізичний та культурний геноцид українців.
“1 грудня 2022 року Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення, спрямоване на унеможливлення зловживання релігією на шкоду правам і свободам українців з боку цієї структури. Важливими складовими цього рішення були персональні санкції, накладені на низку священнослужителів, а також доручення стосовно підготовки законопроєкту, який би не дав можливості діяти в Україні структурам, пов’язаним із країною, що здійснює агресію проти України. У січні 2023 року Кабінет Міністрів України вніс відповідний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» до Верховної Ради України, де він був зареєстрований за № 8371. Відповідно до цього законопроєкту не допускається діяльність релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться в державі, яка здійснює збройну агресію проти України”, – наголошується у Зверненні.
За відповідний проєкт рішення обласної ради проголосувало 55 депутатів.