Наприклад, 09.08.2022
Наприклад, 09.08.2022
Наприклад, 09.08.2022
Наприклад, 09.08.2022
Наприклад, 09.08.2022

Мочалов Олександр Ігорович

Мочалов Олександр Ігорович народився 28 лютого 1978 року у місті Гавана Республіки Куба.
Закінчив Харківський державний економічний університет.
Проживав у м. Полтава. Останній час працював майстром-консультантом відділу сервісу ТОВ «Полтавакар».
Учасник антитерористичної операції на Сході України. Доброволець. Розвідник - санітар батальйону спецпризначення Національної гвардії України «Донбас».
Загинув 29 серпня 2014 року від кулі снайпера під час виходу з оточення під м. Іловайськ Донецької області.
- Такий життєрадісний, позитивна людина був, - згадує про Олександра Мочалова його бойовий побратимі 39-річний доброволець з позивним «Світанок». - Перше, що він зробив для «Донбасу», - пригнав з Полтави позашляховик з кузовом, щоб на ньому зручно було встановлювати кулемет і евакуювати поранених. Я знав Сашу менше трьох місяців, а таке враження, ніби все життя був з ним знайомий. На війні зовсім інший відлік часу. Там, коли сидиш у засідці або стоїш в очікуванні на бойовій позиції, люди відкривають один одному душу, як на сповіді. У такі хвилини душевного одкровення Сашко казав: «Якщо що, я в полон не здамся». Він ніколи не ховався за спинами товаришів, на бойових виїздах першим йшов вперед ...
Вантажний автомобіль, в кузові якого Олександр вибирався з оточення, потрапив під сильний ворожий вогонь. Вижили тільки четверо - ті, хто сидів біля заднього борту. Вибуховою хвилею їх попросту скинуло на землю. Вони розповіли, що Олександр вказав їм напрямок, куди потрібно сховатися, щоб їх могли евакуювати. Міг і сам піти в «зеленку». Але почав відстрілюватися, навіть намагався завести розстріляну машину, та тільки нічого не вийшло. А потім поповз убік Іловайська - там були його товариші, які потребували медичної допомоги. Він підвівся, щоб перетягнути пораненого, і в цей момент отримав кулю в скроню.
Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Нагороджений пам'ятним нагрудним знаком «Іловайськ-2014» ГО ВПО учасників АТО «Справедливість».