Профільна комісія обласної ради погодила видатки обласного бюджету на 2020 рік по галузях «Освіта» та «Культура»

e-mail Друк PDF

13 грудня під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії з питань освіти, науки та культури. У засіданні взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, депутати обласної ради: Валерій Прядко, Валентина Крутько, Олександр Путря, Петро Ворона, Михайло Бугрій, заступник Полтавського міського голови Світлана Нестуля, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та комунальних установ області, журналісти.

Члени комісії розглянули проєкт рішення обласної ради чергової сесії «Про обласний бюджет на 2020 рік». Зокрема, було детально проаналізовано видатки на галузь «Освіта». За результатами обговорення, депутати рекомендували Департаменту освіти і науки облдержадміністрації посилити заходи щодо оптимізації мережі закладів освіти, забезпечити належні умови для підтримки обдарованих дітей, розробити пропозиції щодо створення в області військових ліцеїв. В цілому, комісія погодила суму капітальних видатків на галузь без пооб’єктного розподілу.

Щодо прогнозованих видатків по галузі «Культура» у 2020 році було заслухано інформацію директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентини Вождаєнко. Депутати звернули увагу на важливість прискорення ремонтних робіт приміщення Полтавської обласної філармонії, розширення штатного розпису Полтавського академічного симфонічного оркестру. Наразі було погоджено загальну суму видатків по галузі без пооб’єктного розподілу.

Депутати підтримали також інші проєкти рішень, що стосувалися заснування Премії Полтавської обласної ради імені Олени Байрак та затвердження Положення про щорічний конкурс студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» у новій редакції, Стратегії розвитку Полтавської області на 2021-2027 роки, внесення змін та доповнень до Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки.

У контексті звернення Департаменту освіти і науки облдержадміністрації щодо ситуації з приміщенням комунального майна територіальної громади міста Полтави, яке орендує Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, комісія рекомендувала звернутися до голови обласної ради Олександра Біленького, голови облдержадміністрації Олега Синєгубова та керівництва міста Полтави з пропозицією створити робочу групу для врегулювання проблеми.

Також депутати затвердили план роботи постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури на наступний рік, розглянули інші питання.