Профільна комісія обласної ради розглянула стан ведення мисливських господарств області

e-mail Друк PDF

8 квітня під головуванням Євгена Корфа відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

У засіданні взяли участь депутати обласної ради Вячеслав Мінязев, Сергій Мазур, Яніна Аранчій, Олексій Бовдир, Сергій Жук, Дмитро Кравченко, Іван Москалик, Валерія Пантюх, Олександр Сухань, Володимир Ярошенко, Олексій Матюшенко, Іван Близнюк, Яніна Барибіна, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства, обласних комунальних підприємств, журналісти.

Депутат Сергій Мазур працював в онлайн-режимі.

У порядку контролю депутати заслухали інформацію тимчасово виконуючого обов’язки директора Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації Андрія Вергелеса про стан виконання Програми фінансування комунальних установ природно-заповідного фонду Полтавської обласної ради на 2019 – 2023 роки. За словами Андрія Вергелеса, в рамках програми заплановано фінансування КУ ПЗФ РЛП «Диканський» та «Кременчуцькі плавні». Так, на забезпечення діяльності спеціальних адміністрацій парків передбачено 16 603,9 тис. грн. Ці кошти спрямовуються на виплату заробітної плати та нарахування. Придбання матеріалів, оплату послуг тощо. Зокрема за 2020 рік видатки на утримання парків склали 2 838,757 тис. грн.

Також члени комісії заслухали інформацію тимчасово виконуючого обов’язки начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрія Рогожинського про стан ведення мисливських господарств (підприємств) області усіх форм власності та перевірку їхньої діяльності в 2020 році. За його словами площа наданих користування мисливських угідь в Полтавській області становить 2774, 9 тис. га, із них організаціям УТМР надано 1055,6 тис. (50,8%), підприємствам Держлісагентства – 147,9 тис. га (7,1%), користувачам іншої форми власності – 860,6 тис. га (41,5%). Загальні витрати мисливського господарства в 2020 році становили 31,7 млн. грн, а надходження від ведення мисливського господарства 19,0 млн. грн.

У своєму виступі Юрій Рогожинський акцентував увагу, що за 2020 рік мисливською галуззю області проведено значну роботу із примноження та збереженню тваринного світу, інвестовано значні кошти на придбання та розселення тварин.

Також у ході засідання комісія розглянула та підтримала проєкт рішення обласної ради «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони, навколишнього природного середовища Полтавської області в 2021 році».