Досвід Полтавщини у сфері впровадження системи перинатальної допомоги розглянули на Всеукраїнській конференції у Луцьку

e-mail Друк PDF

1 червня у Луцьку відбулася Всеукраїнська конференція на тему: «Обмін досвідом у сфері впровадження системи перинатальної допомоги на обласних рівнях».

Полтавщину на конференції в онлайн-форматі представляли заступник голови обласної ради Олег Бєлоножко, головний лікар Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради» Григорій Оксак та його заступник з акушерства та гінекології Вікторія Ващенко.

Олег Бєлоножко, зокрема, відзначив вагомі здобутки полтавських медиків у наданні перинатальної допомоги. За його словами, в 2020 році у перинатальному центрі, який є структурним підрозділом Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради», було проведено 1787 пологів, в тому числі 63 двійні – із багатоплідною вагітністю.

Народилося 1850 дітей, з них передчасно народжених – 430. У відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених було проліковано 239 малят. При цьому 74,7 % пацієнтів центру склали мешканці сільських населених пунктів.

«Ми пишаємося тим, що маємо в області сучасний перинатальний центр та висококваліфікованих медичних працівників, – наголосив Олег Бєлоножко. – Переконаний, що досвід нашої області з надання перинатальної допомоги заслуговує на вивчення та поширення».