Звіт про роботу Полтавської районної ради

ГРОМАДСЬКІСТЬ Полтавського району чітко відстежила якісно новий підхід в організації діяльності районної ради після 31 жовтня 2010 року. Та обставина, що серед новообраного депутатського корпусу є представники різних політичних сил, не завадила депутатам з перших днів налаштуватись на конструктивну роботу. Це стало можливим завдяки енергії, організаторським здібностям та професійному досвіду голови ради Степенка Василя Івановича.

До Полтавської районної ради обрано 52 депутата, які представляють 10 політичних партій:

1. Партія регіонів — 22 депутати.

2.Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" — 6.

3.Політична партія "Совість України" — 5.

4.Політична партія "Фронт змін" — 4.

5.Українська Народна Партія — 4.

6.Соціалістична партія України — 3.

7.Політична партія "Сильна Україна" — 3.

8.Всеукраїнське об'єднання "Свобода" — 3.

9.Аграрна партія України — 1.

10. Народної Партії — 1.

Створено сім (оптимальних по кількісному складу та представництву політичних сил) постійних комісій та Президія ради. Першим кроком новообраних депутатів районної ради було опубліковане в ЗМІ звернення до виборців з запевненням достойно представляти їх інтереси і готовність до конструктивної взаємодії зі всіма інститутами громадянського суспільства. Було також оголошено про створення в районній раді постійно діючої "гарячої" лінії. На всі дзвінки мешканців району по "гарячій" лінії відразу реагує відповідальний працівник виконавчого апарату ради (звернення фіксуються в журналі). З числа працівників фінансового управління, управління Державного казначейства та Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції визначені відповідальні по сільським радам для надання методичної допомоги. Для допомоги в організації своєї діяльності віддруковано і роздано сільським головам та депутатам районної ради довідники з місцевого самоврядування, регламент ради. Випущено в світ новий телефонний довідник установ та організацій району. Перед кожним сесійним засіданням депутатам ради видається депутатський записник. Для голів депутатських комісій віддруковано візитні карточки.

Новообраний голова Полтавської районної ради Василь Іванович Степенко в своїх заявах неодноразово підкреслював, що не буде робити будь яких оцінок і висновків щодо наслідків діяльності минулої влади. Але, враховуючи те, що підсумком роботи ради будуть конкретні справи (а не звіт голови на один аркуш, де перелічені кількість засідань та проголосованих питань за каденцію) треба звернути увагу на залишену спадщину. А тут грубі порушення в комунальних підприємствах заснованих районною радою, не вирішені проблеми комунальної власності, порушення у вирішенні земельних питань і т.п.

Минулі роки була повністю відсутня узгоджена співпраця місцевого самоврядування з органами державної влади. А від налагодження цієї співпраці по великому рахунку залежить успіх державних рішень на місцях. Адже ступінь демократизації країни вимірюється безпосередньою можливістю центральної влади налагодити діалог з місцевою владою без викручування рук.

А про яку співпрацю може йти мова, коли за минулі роки не проведено жодної конструктивної зустрічі, наради, семінару, навчання, діалогу районної влади та сільських рад. Зі слів сільських голів нога жодного районного чиновника не ступала на поріг багатьох сільських рад. Це привело до накопичення численних не вирішених проблем по земельним відносинам, перевізникам, станом доріг, введенням в експлуатацію об'єктів різних форм власності тощо. За минулу каденцію два сільських голови залишили свої посади раніше терміну, а в одній сільській раді за п'ять років депутати не спромоглись обрати секретаря ради. І нікому до цього не було ніякого діла. Після 31 жовтня в районі вибудувались взаємовідносини районної ради з райдержадміністрацією та її структурними підрозділами, а також з виконавчими апаратами сільських рад. Взаємодія представницьких органів з виконавчими забезпечується в ході проведення загальних міроприємств.

За грудень—січень голова районної ради побував у 22 сільських радах де провів у довірливій обстановці зустрічі з виконавчими апаратами, місцевими представниками медичної, освітянської галузі, керівництвом господарствта депутатами. На цих зустрічах простежилась певна закономірність у виникненні проблемних питань та окреслились можливі шляхи їх вирішення. Крім того керівництво районної ради постійно відвідує сесії сільських рад, що дозволяє глибше проникнутись проблемами місцевих громад. По результатам цих зустрічей головою районної ради було ініційовано проведення ряду заходів. Так, в приміщенні районної ради в першу декаду січня пройшли: нарада з підприємствами, що надають послуги населенню та нарада по питанню роботи поштового зв'язку в Полтавському районі. 25 січня 2010 року відбулася нарада щодо пасажирських перевезень. На ній були присутні підприємці — перевізники, сільські голови, перед якими виступили зі своїм баченням проблеми начальник відділу транспорту та зв'язку головного управління промисловості та інфраструктури Полтавської облдержадміністрації І.Г. Бондар, голова правління ВАТ "Полтаваавтотранс" С.І. Бутко, начальник територіального управління Головної транспортної інспекції Полтавської області В.М. Кужель, начальник філії "Полтавський райавтодор" Б.І. Гавриленко, заступник начальника державної інспекції з контролю за цінами В.С. Ющенко, начальник транспортного відділу Полтавського міськвиконкому І.О. Верига, начальник служби автомобільних доріг О.І. Гриценко, начальник районного управління праці та соціального захисту населення О.Б. Носенко, начальник ВДАІ з обслуговування Полтавського району І.В. Степенко. Нарада пройшла по діловому, подекуди переходила на підвищені тони. Адже держава заборгувала  близько 400000 гривень перевізникам за обслуговування пільгових категорій населення і термін погашення цієї заборгованості поки що не визначено. В заключному слові голова районної ради закликав запрошених керівників до співпраці і запевнив присутніх, що буде зроблено все можливе і неможливе, але дороги будуть ремонтуватись, а пасажирський транспорт буде функціонувати і для ветеранів пільги будуть збережені. Робоча група на чолі з заступником голови ради М.М. Кальченком розробила відповідний проект до програми розвитку району.

Для вирішення ряду нагальних питань місцевих громад відбулась нарада за участю голови районної ради В.І. Степенка та заступника голови райдержадміністрації В.І. Павленка. Перед сільськими головами виступили ряд керівників та спеціалістів: заступник голови районної ради М.М. Кальченко та заступник начальника відділу Держкомзему в Полтавському районі В.О. Килинник надали ґрунтовну інформацію щодо врегулювання земельних відносин, належного оформлення документації тощо. Перший заступник начальника Полтавської філії електромереж Зінченко Ю.І. повідомив про умови відключення абонентів від мережі електропостачання та про профілактичні заходи по недопущенню відключення. Про особливості процедури передачі об'єктів медичної галузі у власність територіальних громад району говорив заступник голови райдержадміністрації В.І. Павленко. Також по своїх питаннях виступили керівник підприємства "Полтавський районний центр земельного кадастру", В.В. Андрієнко, директор Полтавського районного центру зайнятості Л.І. Чернов, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців О.О. Михайленко, начальник відділу містобудування та архітектури В.І. Пономаренко

На нараді також було порушене болюче питання закриття відділень зв'язку в деяких сільських радах як "нерентабельних". Голова районної ради рішуче виступив про недопущення цього не дивлячись на пояснення в.о. начальника Поштамту — ЦПЗ No 1 Н. Коломієць. В.І. Степенко твердо запевнив присутніх сільських голів і керівництво служб зв'язку, що візьме під особистий контроль роботу місцевих відділень зв'язку. Адже на селі, подекуди, листоноша і пошта залишились єдиною відрадою для пенсіонера і єдиним зв'язком з зовнішнім світом.

З 2 по 4 лютого в малій залі районної ради проходили семінар наради, на які запрошувались представники виконавчих апаратів сільських рад — сільський голова, секретар, головний бухгалтер та землевпорядник, які обговорювали питання своєї діяльності з районними службами: відділами архітектури, казначейства, Держкомзему, фінансового управління, освіти, культури, податкової інспекції тощо. Це були ділові наради по самих різних проблемах, де вишукувались шляхи їх вирішення. Вся ця робота ведеться в інтенсивному режимі виключно через обставини, що склались в районі на даний момент. Зараз в районі 12 новообраних сільських голів, 10 — новообраних секретарів (з 26 сільських рад).

Багато змін серед інших посад по виконавчих апаратах. Додати до цього спадщину минулої влади і специфіку приміського району. Тому наразі важливо не тільки повністю виконувати положення Закону України "Про місцеве самоврядування", а й ініціювати ряд пріоритетних міроприємств, які допоможуть вирішити економічні та соціальні проблеми територіальної громади не дивлячись на всі протиріччя сьогодення.