Іван Момот: Пріоритетом у діяльності обласної ради є людина

e-mail Друк PDF

21 лютого голова обласної ради Іван Момот зустрівся з представниками місцевих та центральних засобів масової інформації, акредитованих при обласній раді, з нагоди 100 днів роботи обласної ради шостого скликання.

Зазначивши, що обласна рада представляє спільні інтереси всіх територіальних громад Полтавщини, Іван Момот поінформував присутніх про виконану депутатським корпусом та його головою роботу з часу обрання.

За перші 100 днів роботи відбулося три сесії обласної ради, чотири пленарних засідання, на яких розглянуто  64 питання.

-Пріоритетом у діяльності обласної ради є людина, вирішення конкретних проблем її життєдіяльності, соціального захисту, підвищення рівня життя, - підкреслив голова обласної ради.

Забезпечити виконання намічених обласною радою планів має обласний бюджет. Як повідомив Іван Момот, за січень 2011 року за доходами (без врахування трансфертів та власних надходжень бюджетних установ) обласний бюджет виконано в сумі 38,6 мільйонів гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження доходів збільшилися на 1 мільйон гривень. або на 2,7%. Планові показники виконано на 112,2%.

Перевиконання показників обласного бюджету гарантує успішне впровадженню заходів обласних галузевих програм, спрямованих на подальший соціально-економічний розвиток області. Нині на контролі в обласній раді перебувають 37 таких програм, з них 15 були прийняті депутатами обласної ради шостого скликання на другій позачерговій та третій сесії обласної ради: Програма соціального захисту громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2011 рік, Програми надання депутатами обласної ради допомоги малозахищеним громадянам, регіональна Програма заходів з організації рятування людей на водних об? єктах Полтавської області на 2011 – 2015 роки, Комплексна програму розвитку освітньої галузі Полтавської області на 2011-2015 роки та ін.

Утім, є й проблеми. Серед них голова обласної ради назвав збільшення в області сіл, в яких проживає до десяти громадян, зростання кількості покинутих садиб, труднощі з працевлаштуванням сільського населення, недостатній рівень розвитку інфраструктури сільських населених пунктів.

При цьому Іван Момот наголосив, що жодна людина не повинна залишитися сам на сам із своїми проблемами, без уваги та допомоги влади, підкреслив важливість створення умов для ефективної роботи соціальних служб на селі.

Голова обласної ради відповів на запитання журналістів, які стосувалися охорони довкілля, надання депутатами обласної ради матеріальної допомоги малозахищеним громадянам, цінової політики на обласному споживчому ринку, розвитку фермерських господарств, ефективного управління об’єктами спільної власності територіальних громад області, реформування галузі житлово-комунального господарства, роботи Всеукраїнської асоціації районних та обласних рад.